konyaaltı bld
Anasayfa > SİYASET > Atay Uslu Dünya Gazeteciler Günü’nü Kutladı

Atay Uslu Dünya Gazeteciler Günü’nü Kutladı

20.10.2021 12:41 12 14 16 18 yazdır
Ak Parti Antalya Milletvekili ve TBMM Akdeniz Parlamenterler Asamblesi Başkanı Atay Uslu 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü ile ilgili mesaj yayınladı. Milletvekili Atay Uslu'nun mesajı şu şekilde:
Atay Uslu Dünya Gazeteciler Günü’nü Kutladı

Ak Parti Antalya Milletvekili ve TBMM Akdeniz Parlamenterler Asamblesi Başkanı Atay Uslu 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü ile ilgili mesaj yayınladı. Milletvekili  Atay Uslu'nun mesajı şu şekilde:


Gücünü kamuoyu desteğinden alan, halkın haber alma hakkının kullanılmasını sağlayan basın, önemli ve etkin bir denetim organı olma konumuyla, demokrasinin temel unsurlarından biridir.

 

Gazeteciler zor şartlarda, dünyanın farklı bölgelerinde, çatışma ortamlarında can güvenliklerini riske atarak kamusal bir görev yerine getirmektedir. Toplumun gözü kulağı, sesi olan; vatandaşlarımızın haber alma hakları adına fedakârlık içerisinde çalışan basın mensuplarımız aynı zamanda demokrasimizin ve ifade hürriyetinin vazgeçilmez bir unsurudur. 


Bizleri bilgilendiren, İnsanlık, Medeniyetimiz ve Ülkemiz için çalışan basın mensuplarımıza, gazetecilerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Gazetecilerimizin 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutluyor, kendilerine güzellikler, başarılar diliyorum.

pas
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri