muratpaşşa
Anasayfa > SİYASET > Atay Uslu: Kadın Güvencemizdir
Atay Uslu: Kadın Güvencemizdir

Atay Uslu: Kadın Güvencemizdir

07.03.2021 15:01 12 14 16 18 yazdır
Ak Parti Antalya Milletvekili ve TBMM Akdeniz Parlamenterler Asamblesi Türk Grubu başkanı Atay Uslu Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Ak Parti Antalya Milletvekili ve TBMM Akdeniz Parlamenterler Asamblesi Türk Grubu başkanı Atay Uslu Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Antalya Milletvekili Atay Uslu mesajında şunları ifade etti:

KADIN GÜVENCEMİZDİR

Şair der ki,

“Kadınlar bilirim ülkeme ait

Yaslandın mı çınar gibi, 

sardın mı umut gibi!”

Kadın bizim güvencemiz, öznemiz,  aynı zamanda ve en önemlisi annemizdir. Kadınlarımızla beraber yapılan tüm yürüyüşlere daha bir derinlik, nezaket, merhamet, zarafet ve düzen gelmiştir.

Bugün ve yarın hem medeniyetimizi ileriye taşırken hem de çözüm üretirken kadınlarımızın liderliğine, kadın empatisine ve merhametine ihtiyacımız var.

Cennet annelerin ayakları altındadır’ buyruğuna bizleri muhatap kılan bir anlayışın mensupları olan bizler, bugüne kadar kadınlara yönelik her türlü şiddetin, ayrımcılığın ve istismarın karşısında olduğumuz gibi bundan sonra da olmaya devam edeceğiz.

GELECEĞİ KADIN-ERKEK BERABER İNŞA EDECEĞİZ.

İnşallah güzel geleceği, mutlu geleceği kadın-erkek hep birlikte inşâ edeceğiz. Sevinçlerimizi, gururlarımızı birlikte paylaşacak, beraber yol alacağız.

Kadınlarımıza bir annenin çocuğu, bir eş, bir kız babası olarak şükranlarımı sunuyorum.

Fedakarlıkları, başarıları, emekleri, sevgileri ve mücadeleleriyle geleceğimizin şekillendirilmesinde hayati role sahip olan tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tüm kalbimle kutluyorum."

yavuzcan sur yapı
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri