Anasayfa > Yazarlar > YALÇIN KÜÇÜK > BU HAFTAYA DİKKAT!
YALÇIN KÜÇÜK

BU HAFTAYA DİKKAT!

31.01.2021 15:26 12 14 16 18 yazdır
Yazar : YALÇIN KÜÇÜK

Haftasonu CHP’li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek "Kime ne yaptıysam hak etmiştir, bir de zamanını beklediklerim var" şeklinde bir twet attı ve deyim yerindeyse bu twet deprem etkisi yaptı.

Twetin CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar’ın ziyaretinden kısa bir süre sonra atılması çok enteresan.

Demek ki toplantı çok da iyi geçmemiş.

Bilindiği gibi Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı seçiminde Nusret Bayar tavrını Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’dan yana koymuştu.

Öncesinde ise Muhittin Böcek il başkanlığı seçiminde Bayar’a destek vermemişti.

Nusret Bayar İl Başkanı seçildikten sonra Muhittin Böcek gelmez ise kendisi ziyarete gideceğini söylemişti. Ancak ne Muhittin Böcek İl Başkanı Nusret Bayar’ı ziyarete gitti ne de Nusret Bayar Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i ziyaret etti.

Böcek ve Bayar arasında buzlar hiç erimedi.

Hele hele buna bir de hastalık sürecinde Muhittin Böcek’in yerine kimin geçeceği ile ilgili çalışma eklenince iplerin daha da incelmesi kaçınılmaz oldu.

Hastalık sürecinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da hastalığı ilk anlarında “geçmiş olsun” mesajı yayınlamaz ve gelmezken aradan uzun zaman geçtikten sonra yani Başkan Böcek’in iyileşmeye başlaması ile birlikte ziyaretler ve mesajlar ardı ardına gelmeye başlamıştı.

Başkan Muhittin Böcek hastanede iken belediyeye yapılmak istenilen operasyon zaten başlı başına bir skandal.

Başkan Böcek’in yakın ekibinin elinden yetkilerin alınmak istenmesi, bazı bilgi ve belgelerin başkan ve Genel Sekreter bilgisi dışında parti ve partililerle paylaşılması olayı da tüm yaşanan olayların üzerine tuz biber ekti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek daha önce de benzer twetler atmıştı.

‘İntikam soğuk yenen bir yemektir’ deyimini unutturmayan ve arada hatırlatan Başkan Böcek’in İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru’nun CHP’den istifa ederek Muharrem İnce’nin kuracağı partide yer alacağını açıklaması ile gözler diğer belediye başkanlarına çevrilmişti.

CHP’den istifa eden üç Milletvekili de CHP’de yeni istifalar olabileceği iddialarını güçlendirdi.

Şimdi peki bu durumda Muhittin Böcek de CHP’den istifa ederek Muharrem İnce’nin yanında yer alır mı?

Merak edilen soru bu…

Bana göre Başkan Böcek direk olarak kendisi ilk etapta istifa etmez.

İlk olarak arasının iyi olduğu ve sözünün geçtiği, sözünden çıkmayacak Belediye Başkanları ve Meclis üyelerinin CHP’den istifasını bekleyecektir.

Bir yandan istifaları bekleyen Başkan Böcek, Muharrem İnce’nin de parti kurma sürecini de böylece beklemiş olacak.

Muharrem İnce’nin atacağı adımlar ve söyleyeceği sözler Muhittin Böcek’in CHP’den istifa edip etmeyeceğini belirleyecektir.

Malum sürekli olarak Muhittin Böcek’in AK Parti’ye geçeceği uzun yıllardır söylenir durur.

Gerek hastalık süreci gerekse öncesi ve sonrasındaki AK Parti’nin tavrı da Başkan Muhittin Böcek’in kafasının bir köşesinde yer edinmiştir.

Son olarak önümüzdeki haftaya çok dikkat edelim. Zira İbradı da başlayan depremin etkileri diğer ilçelere yayılacak gibi duruyor.

Satranç oyununda piyonları öne sürmeyi bırakan Muhittin Böcek şimdilik atı hareket ettiriyor gibi görünüyor. Vezir ile istediğine ulaşma hedefinde olan ve karşısındakini azınlığa düşürmek isteyecek olan Başkan Böcek son olarak şah çekecek ve ‘şah mat’ yapmak isteyecek.

yavuzcan sur yapı
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.