sur yapı
Anasayfa > SİYASET > Düzen’den Cumhuriyet Bayramı mesajı
Düzen’den Cumhuriyet Bayramı mesajı

Düzen’den Cumhuriyet Bayramı mesajı

29.10.2020 12:50 12 14 16 18 yazdır
Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Düzen, “Cumhuriyet demek halkın iradesi ve istişare ile işleri yürütmek demektir” dedi.

Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.  Düzen, “Cumhuriyet demek halkın iradesi ve istişare ile işleri yürütmek demektir” dedi.

 Düzen, yayımladığı mesajında şunları söyledi:

“Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. Yıl dönümünü hep birlikte idrak edeceğiz. Cumhuriyetimiz bir asırlık serüvenine yaklaşmak üzere bu mutluluğu hep birlikte yaşıyoruz.  Cumhuriyet demek halkın iradesi ve istişare ile işleri yürütmek demektir. Öyle ki bizim Gazi Meclisimiz ilk açıldığı zaman duvarında “Onlar işlerini istişare ile yaparlar” ayeti kerimesi yazıyordu.

Bu demek oluyor ki; Cumhuriyetin temelleri farklı fikir ve düşüncelerin bir araya gelerek, konuşma ve istişare etme üzerine kurulmuştur. Bu ruh bizim geçmişte de bugün de yaşadığımız birçok sıkıntının çözümüdür. İnanıyorum ki bu anlayış ile ülkemiz geleceğe emin adımlarla gidecektir, bu sebeple de cumhuriyetin ortaya koyduğu manayı hep birlikte anlamak mecburiyetindeyiz.

Çünkü Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, bu ülkenin evlatları kol kola omuz omuza mücadele verdi. Cumhuriyeti kardeşlik ruhu üzerine inşa etti. Ülke olarak bugün de birlik ve beraberliğe çok fazla ihtiyaç duyduğumuz bir süreçten geçiyoruz. Bugün Küresel emperyalizmin amacı kin ve nefret tohumları ekerek bu kardeşlik ruhunu bozmak ve bizi birbirimize düşürmektir.  Millet olarak bu sinsi ve hain plana karşı uyanık olmak zorundayız. Buna karşı verilecek en güzel cevap, inadına kardeşlik, inadına birlik ve beraberlik olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere Cumhuriyete giden süreçte emeği geçen herkesi minnet ve saygı ile anıyorum.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri