surrr
Anasayfa > GÜNDEM > ‘Emeklilerin Arasındaki Ayrım Kaldırılsın’
‘Emeklilerin Arasındaki Ayrım Kaldırılsın’

‘Emeklilerin Arasındaki Ayrım Kaldırılsın’

30.06.2022 10:53 12 14 16 18 yazdır
Antalya Kent Konseyi Emekliler Meclisi üyeleri, Emekliler Günü’nde beklentilerini sıraladı: Emekli arasındaki ayrım kaldırılsın, mutlu bir emeklilik yaşamak istiyoruz

Antalya Kent Konseyi Emekliler Meclisi üyeleri, Emekliler Günü’nde beklentilerini sıraladı:

Emekli arasındaki ayrım kaldırılsın, mutlu bir emeklilik yaşamak istiyoruz

 

30 Haziran Emekliler Günü kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende taleplerini dile getiren Antalya Kent Konseyi Emekliler Meclisi üyeleri, emekliler arasındaki ayrımın kaldırılmasını istedi, “Hep birlikte mutlu bir emeklilik yaşamak istiyoruz” dedi.

 

Antalya Kent Konseyi Emekliler Meclisi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün emekli olduğu 30 Haziran 1927 tarihi anımsanarak kutlanan “Emekliler Günü” kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda bir tören gerçekleştirdi. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene Antalya Kent Konseyi Kent Konseyi Emekliler Meclisi üyeleri, ilgili kurum kuruluşların temsilci ve üyesi emekliler katıldı. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı.

Törende Kent Konseyi Emekliler Meclisi’nin hazırladığıortak basın açıklamasını Emekliler Meclisi üyesi İbrahim Tezcan okudu. Emeklilerin her zaman taleplerini gündeme getirmelerine rağmen sonuç alamadıklarından yakınan Tezcan, “Değerli emekliler, her zaman beklentilerimizi dile getirmemize rağmen emeklilerin yaşam koşullarının iyileştirilmesi konusunda beklentimizi karşılayacak sonuçlar alamadık. Memur emeklileri dışındaki emeklilerin toplu görüşmelere katılıp dileklerini iletmelerini ve emeklilerin arasındaki ayrımın kaldırılmasını istiyoruz” dedi.

‘MUTLU BİR EMEKLİLİK YAŞAMAK İSTİYORUZ’

Tezcan, şunları söyledi: “Değerli emekliler, her zaman emeklinin emekliyi kıskandığı değil, hep birlikte mutlu bir emeklilik yaşamasını istiyoruz. Emeklinin sağlık kesintilerinin kaldırılmasını, 2000 yılı sonrası emeklilerin intibaklarının yapılmasını, vergi iadelerinin yüzde 8’e yükseltilmesini, yüzdeli değil seyyanen zam verilmesini, en düşük emekli maaşının asgari ücret kadar olmasını ve şehirlerimizin emekliler için yaşanabilir hale getirilmesini istiyoruz.Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi: ‘Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu, o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Mazide muktedirken bütün kuvvetiyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin istikbale güvenle bakmaya hakkı yoktur.’ Bu duygularla Emekliler Gününü kutluyoruz.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri