Anasayfa > GÜNDEM > EXPO Alanının Sürdürülebilirliği Ele Alındı
EXPO Alanının Sürdürülebilirliği Ele Alındı

EXPO Alanının Sürdürülebilirliği Ele Alındı

26.01.2021 13:52 12 14 16 18 yazdır
ATAV Başkanı Gül Ege, EXPO alanında incelemelerde bulundu

Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) Başkanı Yeliz Gül Ege, AntalyaTarım ve Orman İl Müdürü Gökhan Karaca’yı EXPO alanında ziyaret etti.Gül Ege, “Antalya Tanıtım Vakfı ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nün işbirliği halinde alanın bilinirliğinin korunması için sürdürülebilir projeler hazırlamak adına fikir paylaşımlarında bulunduk” dedi.

ATAV Başkanı Gül Ege,Tarım ve Orman İl Müdürü Gökhan Karaca ve ekibiyle EXPO alanında incelemelerde bulundu ve Karaca’ya 2021 Memleketim Antalya “Toroslar’dan Akdeniz’e Antalya Lezzetleri” takvimini takdim etti.

Başkan Yeliz Gül Ege, “EXPO alanınınTarım ve Orman İl Müdürlüğü’ne verilmesinin ardından, ilk olarak İzmir’e atanan eski Müdürümüz Mustafa Özen ve sonrasında Gökhan Karaca öncülüğünde İl Müdürlüğümüz büyük bir çabayla çalıştı ve tüm birimlerini seferber etti. Alanı korumalarının yanısıra yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalan kısımları da düzenledi. Bu anlamda alkışlanmaları gerektiğini düşünüyorum.Tarım ve Orman İl Müdürümüz Gökhan Karaca’yla, EXPO alanında kurulan film setinin gidişatını, gelecek yeni projeleri ve film stüdyosu çalışmasının EXPO’nun geleceği için nasıl kullanılabileceği konularını konuştuk. Aynı zamanda Antalya Tanıtım Vakfı veTarım ve Orman İl Müdürlüğü’nün işbirliği halinde alanın bilinirliğinin korunması için sürdürülebilir projeler hazırlamak adına fikir paylaşımlarında bulunduk. Antalya Tanıtım Vakfı, EXPO alanının tanıtımı ile ilgili bugünden itibaren Tarım İl Müdürlüğümüzle daha koordineli çalışacak” dedi.

ATAV’ı EXPO Antalya Alanında Ağırlamaktan Mutlu Olduk

Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı Yeliz Gül Ege’ye, Expo Antalya alanına ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini ileten AntalyaTarım ve Orman İl Müdürü Gökhan Karaca, Başkan Gül Ege ile Bin 123 Dönümlük EXPO Antalya’da alan turu gerçekleştirdi. Karaca, “4 yıl önce Çiçek ve Çocuk temasıyla Dünya’ya kapılarını açan EXPO 2016 Antalya alanı 1 Haziran 2018’de İl Müdürlüğümüz bünyesine devrolduktan sonra, hem kentimizin hem de EXPO Antalya alanının kente değer katması açısından birçok etkinlik ve organizasyona ev sahipliği yaptı. EXPO Antalya alanı yaşayan bir alan, her dönümünde onlarca çiçek ve ağaç var, ilk günkü güzelliğiyle alanın bakımını yapıyoruz ve ziyaretçilerin beğenisine sunuyoruz” diye konuştu.

 

Hollywood, EXPO Antalya’da

AntalyaTarım ve Orman İl Müdürü Gökhan Karaca, Yeliz Gül Ege’ye EXPO alanında çekimleri devam eden filmin çekimleri ve alana kurulan film stüdyosu hakkında da bilgi verdi. Karaca, “Hollywood’un ünlü yönetmeni GuyRitchie ve ünlü aktör JasonStatham, EXPO Antalya alanında aksiyon filmi FiveEyes’inçekimlerini gerçekleştiriyor. Çok yüksek bütçeli bir organizasyon, ancak kente getirisinin de oldukça yüksek olacağını düşünüyorum. Filmin çekimi esnasında EXPO Antalya alanına herhangi bir zarar verilmeyecek” ifadelerine yer verdi.

 

yavuzcan sur yapı
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri