konyaaltı bld
Anasayfa > GÜNDEM > PTT Çalışanı Aşı Önceliği İstiyor

PTT Çalışanı Aşı Önceliği İstiyor

04.05.2021 15:12 12 14 16 18 yazdır
PTT A.Ş. çalışanlarına aşı önceliği sözü verilmesine karşın halen yerine gelmediğini ve personelin corona riski altında çalışmaya devam ettiğini işaret eden Başkan Mitat Karaca, “Savaşlarda cepheye haber taşıyan PTT A.Ş.; salgın zamanında evlere gerek mas
PTT Çalışanı Aşı Önceliği İstiyor

PTT A.Ş. çalışanlarına aşı önceliği sözü verilmesine karşın halen yerine gelmediğini ve personelin corona riski altında çalışmaya devam ettiğini işaret eden Başkan Mitat Karaca, “Savaşlarda cepheye haber taşıyan PTT A.Ş.; salgın zamanında evlere gerek maske gerek yardım taşımıştır. Yapılacak olan her aşı, Pandemi sürecine tam destek veren tüm PTT A.Ş. personelinin hakkıdır” dedi.

Birlik Haber-Sen Antalya Şube Başkanı Mitat Karaca, PTT A.Ş. çalışanlarının corona riskini yoğun şekilde hissettiklerini dile getirirken 3 ay önce aşı önceliği sözü verilmesine karşın halen aşı beklediklerini dile getirdi. Başkan Karaca, “Sayın Cumhurbaşkanım, TV'ler bu müjdeyi 3 ay önce vermişti. Aradan geçen sürede PTT personeli hala aşılanmadı. Pandemide aktif olarak çalışan PTT AŞ personelinin aşılanması için yardımınızı istiyoruz” ifadelerini kullandı.

AŞI PTT A.Ş. PERSONELİNİN HAKKIDIR

Mitat Karaca, “Savaşlarda cepheye haber taşıyan PTT A.Ş.; salgın zamanında evlere gerek maske gerek yardım taşımıştır. Yapılacak olan her aşı, pandemi sürecine tam destek veren tüm PTT A.Ş. personelinin hakkıdır. Yapılacak aşılar her gün kapımızı çalan biz PTT A.Ş. çalışanlarının değil, sizin sağlığınız için. PTT A.Ş. çalışanları yarın yine milletimizin yanında görevinin başında olacaklardır. Ama daha sağlıklı hizmet için aşıya olan ihtiyaç unutulmamalıdır” şeklinde konuştu.

MASKE DAĞITTIK, PARA DAĞITTIK. HİÇ DURMADIK…

“PTT A.Ş. personelinin aşı önceliği hem kamu yararının sağlanması hem de genel sağlığın korunması açısından da elzemdir” diyen Birlik Haber-Sen Antalya Şube Başkanı Mitat Karaca, “Pandemiyle devam eden hayatımızda bir yılı geçtik, bu süreçte hizmet veren tüm PTT A.Ş. çalışanlarına teşekkür ederiz. Maske dağıttık, para dağıttık, yardım dağıttık, durmadık, yılmadık, yorulmadık. Daha sağlıklı hizmetler için aşıya bizlerin de ihtiyacı var. Bir yılı aşkın süredir canla, başla, korkusuzca; çalışıyorlar, mücadele ediyorlar, kendilerini korumaya çalışıyorlar. Sözler artık tutulsun PTT A.Ş. çalışanları hak ettikleri aşıya kavuşsun” açıklamasında bulundu.

NE PANDEMİ DİNLEDİK NE SAVAŞ

Başkan Karaca son olarak şöyle konuştu: “Sokaklarda kimseler yokken, PTT A.Ş. çalışanları olarak bizler kapılarınızı çaldık. Şimdi gelen aşılarda bizlerin de hakkı var. Emek, alınteri, hastalık, istikbal, istiklal, hizmet ve hepsinin kesintisiz kaynağı PTT A.Ş ise çalışanlara aşı haktır. Biz PTT personeli olarak üstümüze düşen her görevi layıkıyla yerine getirdik. Ne pandemi dinledik nede savaş. Her koşulda en ön safta yerimizi aldı. Karşılığı eşit statü, aşı ve iş güvencesinin biran önce yapılmasıdır.”

yavuzcan sur yapı
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri