muratpaşşa
Anasayfa > YEREL YÖNETİMLER > Tütüncü, “Bu Şehrin İnsanları Bilim Konuşsun”
Tütüncü, “Bu Şehrin İnsanları Bilim Konuşsun”

Tütüncü, “Bu Şehrin İnsanları Bilim Konuşsun”

29.06.2021 15:42 12 14 16 18 yazdır
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Uğur Okulları Çallı Kampüsü’nü ziyaret ederek, okulun teknolojiye ve bilime meraklı öğrencileriyle bir araya geldi.

Uğur Okulları Çallı Kampüsü’nü ziyaret eden ve öğrencilerin tasarladığı robotları inceleyen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Biz bu şehrin insanları bilim konuşsun, tasarım konuşsun, bilgiyle buluşsun diye, Türkiye’nin en büyük bilim merkezi’ni Antalya’ya açıyoruz” dedi. 

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Uğur Okulları Çallı Kampüsü’nü ziyaret ederek, okulun teknolojiye ve bilime meraklı öğrencileriyle bir araya geldi. Öğrenciler tarafından tasarlanan robotları inceleyen Başkan Tütüncü, başarılarından dolayı okulun yönetici, öğretmen ve öğrencilerini kutladı. Uluslararası robotik turnuvası Robotics Competition’a katılan ‘FENRİR 8042’ adlı robot hakkında da öğrencilerden bilgi alan Başkan Tütüncü, “İşte! Antalya Bilim Merkezi’ni sizin gibi teknolojiye meraklı, icat geliştirmeye meraklı gençler için kurduk” diye konuştu.

Türkiye’nin en büyük bilim merkezi

Dokumapark’ta 12 bin 500 metre kare kapalı alanda kurulan Antalya Bilim Merkezi’nin, 30 Ağustos’ta kapılarını açacağını belirten Başkan Tütüncü, “Akdeniz Bölgesi’nin en büyük, hatta Türkiye’nin en büyük bilim merkezini açıyoruz. 14 anabilim dalında sergileri olan 6 atölyesi bulunan bir bilim merkezi. Bu senede sonbaharda bilim kampları başlıyor. İnşallah gelecek yılda TEKNOFEST’i Antalya’ya getireceğiz. İcat geliştiren gençlerin önünü açmak için, onlara imkanlar sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz.”dedi.

Teknoloji imkanları en üst seviyede

Antalya Bilim Merkezi’de teknolojik imkanların en üst seviyede olduğunu belirten Başkan Tütüncü, “Bilim merkezi, sizin gibi gençlerin ufkunu açacak. Sizlerle gurur duyuyoruz. Biz bu şehrin insanları bilim konuşsun, tasarım konuşsun, bilgiyle buluşsun diye bu yatırımları yapıyoruz. Bu yatırımları sizin gibi değerlendiren gençleri gördüğümüzde, bilimsel gelişime katkı sağlayan işler yaptıklarını gördüğümüzde çok heyecanlanıyoruz. İnşallah güçlü bir şekilde yarınlara yürüyeceğiz.”diye konuştu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri